Copiii de pe uliță vor să fie Florin Țugui, că are bani și putere.

Stiri si barfe din viata interna si internationala
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cimaxcim
Administratorul site-ului
Administratorul site-ului
Mesaje: 442
Membru din: 09 Dec 2019, 05:01
Localitate: Braila
Contact:

Copiii de pe uliță vor să fie Florin Țugui, că are bani și putere.

Mesaj de cimaxcim »

Un inculpat pentru contrabandă, garantat de PNL.

dialogul lui Florin Țugui cu Recorder:

Recorder: Vă sunăm în legătură cu candidatura dumneavoastră la funcția de primar.
Florin Țugui: Nu am nicio candidatură. Nu candidez la nicio funcție.

– Apăreți în niște fotografii de campanie alături de domnul Flutur și de domnul prefect…
– Nu, voiam să candidez, m-am retras, m-am răzgândit.

– Din informațiile noastre, dumneavoastră aveți mai multe condamnări, sunteți și inculpat în momentul de față. I-ați informat pe cei de la PNL în legătură cu acest aspect?
– Nu avem nicio condamnare.

– Aveți o condamnare definitivă chiar de anul trecut, pentru mărturie mincinoasă.
– Aia este o condamnare fabricată, pe nedrept. Și o să câștig procesul, vă asigur. Nu o să-l câștig în România, o să-l câștig la CEDO.

– Dumneavoastră aveți și o condamnare în Italia.
– Nu avem nicio condamnare. Vă înșelați, vă spun eu.

– În același timp, dumneavoastră sunteți inculpat într-un dosar de contrabandă, potrivit unui răspuns oficial pe care l-am primit de la DIICOT.
– Nu este adevărat. E minciună tot.

– Înțelegem de la DIICOT că vi s-a adus la cunoștință calitatea dumneavoastră de inculpat.
– Nu știu despre ce dosar e vorba.

– Ați fost și arestat preventiv.
– Nu este adevărat, eu nu am fost arestat niciodată. Eu sunt curat ca…

„Probabil că au filmat pe altcineva”
– Noi avem și o înregistrare video în care apăreți cărând niște baxuri de țigări.
– Nu știu, domnișoară. Eu nu am avut niciodată de-a face cu țigările. Probabil că au filmat pe altcineva.

– Nu ați avut niciodată de-a face cu țigările?
– Niciodată, țigările se vând în magazin, legal. Să vă explic eu: țigările sunt o infracțiune care, de fapt, nu este o infracțiune. E o infracțiune abuzivă.

– Spuneți că este o infracțiune abuzivă, în sensul că ar trebui să fie permisă? Explicați-ne.
– Nu ar trebui să fie permisă, dar poate să fie o condamnare pentru țigări la fel cu drogurile? Vi se pare corect?

– Spuneți că nu ar trebui să existe o condamnare pentru cei care trec ilegal granița cu țigări și le comercializează fără să plătească taxe?
– Auziți, eu nu pot să vă dau răspunsuri dumneavoastră dacă nu știu cu cine stau de vorbă.
PNL Gheorghe Flutur.jpeg
Contact de Recorder, Gheorghe Flutur a spus că Florin Țugui nu mai candidează pentru că a aflat în urmă cu trei zile că este o persoană controversată.

„Nu candidează, noi n-am știut despre ce este vorba, am aflat ulterior că sunt niște semne de întrebare, de trei zile i-am transmis că nu mai candidează. O fost protagonistul unui scandal, ceva, nu știu mai multe și nici nu mă interesează. Eu personal nu-l cunosc pe acest om. Când sunt semne de întrebare, suntem foarte prudenți. I-am rugat pe ai noștri să fie cu ochii în patru”, ne-a declarat acesta.

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Prostul e persoana care face de 2 ori aceeasi greseala sperand sa obtina rezultate diferite!

Scrie răspuns

Înapoi la “Stiri, actualitati, informatii”