Sfinte Mucenice Gheorghe salvează-ne căci fără ajutorul tău ne pierdem!

Aceasta este pagina celor care il iubesc pe Hristos si il asculta pe duhovnicul lor, Parintele Calistrat .
www.youtube.com/c/ParinteleCalistratChifan
Avatar utilizator
cimaxcim
Administratorul site-ului
Administratorul site-ului
Mesaje: 434
Membru din: 09 Dec 2019, 05:01
Localitate: Braila
Contact:

Sfinte Mucenice Gheorghe salvează-ne căci fără ajutorul tău ne pierdem!

Mesaj de cimaxcim »

  Rugăciune către Sfântul Mare Mucenic Gheorghe


„Ca un izbăvitor al celor robiţi şi celor săraci folositor, neputincioşilor doctor, conducătorilor ajutător, Purtătorule de biruinţă, Mare Mucenice Gheorghe, roagă pe Hristos Dumnezeu să mântuiască sufletele noastre!Tu, Mare Mucenic Gheorghe, care împreună cu cei fără de trup ești și toate le cunoști din timp și carele de purtătorii de nevoință ești cinstit, miluiește-ne pe noi păcătoșii.Vino, Sfante Gheorghe și luminează mintea mea, pentru ca să cunosc eu păcatele ce le-am săvîrșit; mișcă inima mea ca să mă hotărăsc și să mă îndrept; ajută necredinței și slabiciunei mele și scapă-mă cu harul tău de păcatele cele trupești și sufletești.Totdeauna numele tău arată înălțimea rânduielilor tale, căci după chemarea lui Dumnezeu, te-ai arătat cu cuviință slujitor vrednic al Cuvântului, Dumnezeu-Omului;de aceea cu laude te fericim pe tine Sfante Gheorghe, care ai trecere în fața lui Dumnezeu Tatăl.Binecuvântează-ne pe noi și fă rugăciunile noastre să fie de folos. Amin.”  


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fişiere ataşate
Sfantul  Mare Mucenic Gheorghe.jpg
Sfinte Mare Mucenice Gheorghe ajuta-ne!.mp4
(255.44 MiB) Descărcat de 227 ori
Sfinte Mare Mucenice Gheorghe ajuta-ne!.mp4
(255.44 MiB) Descărcat de 227 ori
Prostul e persoana care face de 2 ori aceeasi greseala sperand sa obtina rezultate diferite!

Încuiat

Înapoi la “Parintele Calistrat”